Lietuvos verslo konsultacijų, medienos, IT, statinių ir inžinerinių sistemų projektavimo įmonių verslo misija Baltarusijoje

Sėkmingai įgyvendintas įmonių grupinės eksporto iniciatyvos (IGEI) projektas

UAB „AIF LT” sėkmingai įgyvendino projektą „Lietuvos verslo konsultacijų, medienos, IT, statinių ir inžinerinių sistemų projektavimo įmonių verslo misija Baltarusijoje”. Projektas finansuojamas Všį „Versli Lietuva“ įgyvendinamo projekto „Galimybės verslui kurtis ir plėstis“ (projekto kodas VP2-2.2-ŪM-03-V-04-001), finansuojamo ES struktūrinių fondų, pagal 2007–2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas“ įgyvendinimo priemonę VP2-1.3-ŪM-05-K „Asistentas-3“.
Projekto vertė – 51448,00 Lt, iš kurių 23151,60 Lt sudarė ES struktūrinė parama.
Projekto veiklų pradžia – 2014 m. lapkričio 27 d.
Projekto pabaiga – 2014 m. lapkričio 29 d.
Projekto metu 8 įmonių atstovai (UAB „AIF LT“, UAB „Consultus Magnus“, UAB „MD Projects“, UAB „Getweb“, UAB „Strateginiai transporto sprendimai“, UAB „Slėnis“, UAB „Kauno kuras“, UAB „Arsta Group“) lankėsi Baltarusijoje, kur buvo organizuojami susitikimai su įvairių verslo sričių ir valstybinių institucijų atstovais.
Misijos metu buvo išsamiai susipažinta su Baltarusijos verslo ypatybėmis, rinkos struktūra, valstybinių institucijų požiūriu į užsienio kompanijas, buvo išsiaiškinta kokie pirmieji žingsniai turi būti atlikti, norint pradėti eksportą Baltarusijoje, gauta informacija, kokių klaidų reikia išvengti, užmegzta daug naudingų kontaktų, su kuriais šiuo metu yra aktyviai bendraujama ir dirbama. Įmonės sudarė teigiamą įvaizdį apie Lietuvos verslą, jo plėtrą kitose šalyse, Baltarusijos institucijos ir verslo kompanijos išreiškė teigiamą požiūrį ir pažadėjo pagalbą siekiant įeiti į šios šalies rinką. Jau artimiausiu metu yra tikimasi pasirašyti pirmuosius bendradarbiavimo susitarimus.